poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Moda występuje nie tylko wśród projektantów mody, motoryzacji czy makijażu, ale też w architekturze. Nowoczesne kostki brukowe, dachy o wymyślnych kształtach. Wnikliwa obserwacja otoczenia inspiruje architektów, w tym Marcina Tomaszewskiego, do tworzenia niesamowitych brył. Przeczytaj, by się dowiedzieć więcej o jego pracach. 

Podczas procesu twórczego angażuje do pracy wszystkie zmysły. Zawsze, zanim zacznie projektować, musi zobaczyć otoczenie, w jakim będzie tworzona budowla. Krajobraz ma bezpośredni wpływ na wygląd domu, gdyż dopiero po jego analizie można określić, gdzie będą się znajdowały poszczególne pomieszczenia i gdzie będzie wpadało najwięcej słońca.

Marcin opowiada, że czasami zainspirowany jest samym nabywcą projektu, który ma konkretną wizję przyszłego budynku. Brakowało mu tylko wprawnej ręki, która by przekuła marzenia w rzeczywistość. Ważne, by architekt współpracował z klientem, słuchał jego oczekiwań, a klient szanował doświadczenie twórcy. 

To otoczenie zainspirowało Marcina do nietypowego rozwiązania – umieszczenia części dziennej na piętrze. Motywacją był widok z piętra na jezioro. BRRRDA HOUSE to jeden z projektów, który powstał po natchnieniu mazurskimi jeziorami. Te trzyosobowe domki bez wątpienia wpasowały się we wschodnie klimaty.

Oprócz tego, w jego pracach znajdziemy HORIZONTAL HOUSE, którego kształt jest bezpośrednim nawiązaniem do stodoły czy starodawnej chaty. 

Zdj. główne: R ARCHITECTURE/unsplash.com

0 Komentarze

Zostaw komentarz