Bryły domów inspirowane otoczeniem
Dom

Bryły domów inspirowane otoczeniem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda występuje nie tylko wśród projektantów mody, motoryzacji czy makijażu, ale też w architekturze. Nowoczesne kostki brukowe, dachy o wymyślnych kształtach. Wnikliwa obserwacja otoczenia inspiruje architektów, w tym Marcina Tomaszewskiego, do tworzenia niesamowitych brył. Przeczytaj, by się dowiedzieć więcej o jego pracach. 

Podczas procesu twórczego angażuje do pracy wszystkie zmysły. Zawsze, zanim zacznie projektować, musi zobaczyć otoczenie, w jakim będzie tworzona budowla. Krajobraz ma bezpośredni wpływ na wygląd domu, gdyż dopiero po jego analizie można określić, gdzie będą się znajdowały poszczególne pomieszczenia i gdzie będzie wpadało najwięcej słońca.

Marcin opowiada, że czasami zainspirowany jest samym nabywcą projektu, który ma konkretną wizję przyszłego budynku. Brakowało mu tylko wprawnej ręki, która by przekuła marzenia w rzeczywistość. Ważne, by architekt współpracował z klientem, słuchał jego oczekiwań, a klient szanował doświadczenie twórcy. 

To otoczenie zainspirowało Marcina do nietypowego rozwiązania – umieszczenia części dziennej na piętrze. Motywacją był widok z piętra na jezioro. BRRRDA HOUSE to jeden z projektów, który powstał po natchnieniu mazurskimi jeziorami. Te trzyosobowe domki bez wątpienia wpasowały się we wschodnie klimaty.

Oprócz tego, w jego pracach znajdziemy HORIZONTAL HOUSE, którego kształt jest bezpośrednim nawiązaniem do stodoły czy starodawnej chaty. 

Zdj. główne: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru idealnego wózka 3w1 dla aktywnych rodziców
Poradnik wyboru idealnego wózka 3w1 dla aktywnych rodziców
Odkryj, jak wybrać idealny wózek 3w1, który spełni oczekiwania najbardziej aktywnych rodziców. Zrozum, na co zwrócić uwagę podczas wyboru i jakie funkcje są najważniejsze.
Innowacyjne technologie energooszczędne dla przedsiębiorstw
Innowacyjne technologie energooszczędne dla przedsiębiorstw
W tym artykule przyjrzymy się kilku innowacyjnym technologiom, które pomagają przedsiębiorstwom oszczędzać energię i być bardziej zrównoważonymi.
Jak prawidłowo przeprowadzić proces utylizacji zwierząt w placówkach weterynaryjnych?
Jak prawidłowo przeprowadzić proces utylizacji zwierząt w placówkach weterynaryjnych?
W naszym artykule dowiesz się, jak bezpiecznie i etycznie przeprowadzić proces utylizacji zwierząt w placówkach weterynaryjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Ostatnie wpisy