Jak dbać o motocykl sportowy?
Motoryzacja

Jak dbać o motocykl sportowy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu motocyklistów ich dwa kółka to oczko w głowie. Taki pojazd nie jest tani, a dodatkowo nie da się bez niego oddawać tej pięknej pasji, jaką jest jazda na motocyklu. Sportowe modele jednośladów potrzebują szczególnej pielęgnacji i troski, ponieważ sposób ich eksploatacji jest bardziej wymagający, niż w przypadku pojazdów tradycyjnych. Przekonaj się, jak powinno się dbać o sportowy motocykl.   

Regularne mycie   

Mycie i pielęgnacja karoserii motocyklu jest czymś oczywistym, jednak nie każdy wie, z jaką częstotliwością powinno się odwiedzać myjnię. Po każdych zawodach w jeździe sportowej, wyścigu czy treningu na piaszczystej drodze postaraj się jak najszybciej umyć swój pojazd. Potrzebujesz do tego odpowiednich kosmetyków oraz ściereczek i ręczników, by nie zniszczyć lakieru i nie stworzyć warunków do powstawania korozji. Preparaty do pielęgnacji motorów zawierają składniki sformułowane w taki sposób, by chronić karoserię przed wpływem wilgoci, zarysowaniami oraz matowieniem. Dobrze dobrane kosmetyki zabezpieczą karoserię przed korozją i ochronią lakier powstawaniem nieestetycznych nalotów, zarysowań oraz zacieków. Dokładnie umyty motocykl jest błyszczący, a kolor lakieru jest wydobyty i podkreślony. 

Opony do motocyklu sportowego  

Zamontowane domyślnie w wielu motocyklach opony nie zawsze są najlepsze do jazdy sportowej. Nawierzchnia drogi, po której zamierzasz jeździć oraz prędkości, jakie chcesz rozwijać, mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wybór opon. Na drogach piaszczystych, żwirowych i całkowicie utwardzonych optymalne są diametralnie różne rodzaje opon.   

W zależności od stylu jazdy sportowej, jaki uprawiasz musisz dobrać opony o odpowiedniej szerokości oraz o właściwej głębokości bieżnika. Bez tych optymalizacji motocykl będzie spalał dużo więcej paliwa, niż to konieczne, a same opony będą się szybciej zużywać. Kolejnym argumentem jest fakt, że motocykl nie będzie mógł zaprezentować swojego potencjału w pełni, jeżeli ograniczać go będą złe opony. Aby móc wykorzystywać możliwości swojego jednośladu, dobierz opony odpowiednie do rodzaju podłoża i nawierzchni, na której planujesz jeździć najczęściej. Opony motocyklowe idealne do jazdy sportowej po różnych nawierzchniach znajdziesz na https://skyseba.pl/opony-motocyklowe-sportowe.   

Dobrej jakości płyny eksploatacyjne   

Oprócz wyczyszczenia zewnętrznej powłoki motocyklu, warto też zadbać o jego wnętrze. Dobry stan silnika jest przecież niezbędny do tego, by pojazd mógł prawidłowo funkcjonować. Przy regularnej, najlepiej comiesięcznej kontroli, uzupełniaj płyny eksploatacyjne i olej silnikowy. Sprawdź też stan silnika, hamulców i innych podzespołów. Chemia motoryzacyjna pomaga motocyklowi w prawidłowej pracy, chłodzi i lubrykuje silnik oraz konserwuje części systemu, co zwiększa żywotność pojazdu.   

Fot.: Andrew Pons/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór idealnego koloru ścian: Poradnik dla dekoratorów wnętrz
Wybór idealnego koloru ścian: Poradnik dla dekoratorów wnętrz
Odkryj poradnik doboru idealnego koloru ścian, który wniesie harmonię i charakter do Twojego wnętrza.
W co inwestować, żeby nie stracić?
W co inwestować, żeby nie stracić?
Inwestowanie bez strat: Dywersyfikacja, stabilne branże i zarządzanie ryzykiem to klucze do sukcesu.
Jak technologia dronów zmienia oblicze dokumentacji budowlanej?
Jak technologia dronów zmienia oblicze dokumentacji budowlanej?
Odkryj, jak nowoczesna technologia dronów rewolucjonizuje dokumentację budowlaną, zwiększając efektywność i dokładność w branży budowlanej.
Ostatnie wpisy