Pielęgnacja zarostu – o czym pamiętać?
Pielęgnacja

Pielęgnacja zarostu – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny, gęsty zarost marzy się niejednemu facetowi. Niestety rzadko kiedy zdarza się tak, że broda rośnie sama, bez pielęgnacji, do zadowalającej długości i gęstości. By zapuścić i utrzymać imponujący zarost potrzebna jest wiedza i odpowiednie kosmetyki. Zobacz, jak dbać o wąsy i brodę.

Zapuszczanie zarostu

By zagęścić rzadki zarost, żeby można go było zapuścić, potrzebna jest pielęgnacja źródła zarostu, czyli skóry. Twarz to bardzo podatne na wszelką pielęgnację miejsce, więc przy odpowiednich działaniach możesz zapuścić brodę bardzo szybko. By włosy rosły długie i gęste, należy bardzo dobrze nawilżać i złuszczać skórę, tak, by martwy naskórek nie blokował swobodnego rośnięcia włosów. Dodatkowo przyda się codziennie krótki masaż, by pobudzić skórę do produkcji włosków. Do takiego masażu najlepiej użyć oleju rycynowego, który pogrubi i przyciemni brodę oraz przyspieszy wzrost zarówno istniejących, jak i nowych włosów. Przy zapuszczaniu zarostu konieczna jest systematyczność i wytrwałość. Bez cierpliwości niestety się to nie uda. 

Pierwsze strzyżenie i utrzymanie brody

Kiedy już uda Ci się zapuścić brodę, poza wybrać się na pierwsze strzyżenie. Takowe powinien wykonać profesjonalny barber, ponieważ to, jaki kształt nada on zarostowi ma ogromne znaczenie. Źle przycięta broda będzie rosła na wszystkie strony, przerastała w różnych miejscach i niestety prezentuje się to bardzo niekorzystnie. Dlatego nie warto oszczędzać na strzyżeniu brody, zwłaszcza tym pierwszym. Zakres usług salonu barberskiego oraz przykładowy cennik możesz sprawdzić na stronie https://www.furorapracowniafryzur.pl/barber/. Żeby utrzymać nadany kształt brody, najlepiej umawiać się stale do jednego barbera, który wie, jak to zrobił, i jak osiągnąć ten efekt po raz kolejny. Jednak jeśli strzyżenie było charakterystyczne i broda nie zdążyła jeszcze „zarosnąć”, inny profesjonalista powinien dać sobie radę z odtworzeniem tego kształtu. 

Codzienna pielęgnacja brody

Podczas takiej wizyty barber może również doradzić Ci, jak i czym najlepiej pielęgnować brodę. W salonach barberskich dostępne są różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji zarostu. Podstawowym i najważniejszym kosmetykiem, który jednocześnie dba o brodę i utrzymuje ją w ryzach, jest balsam do brody. Gęsty, ciężki krem ujarzmi zarost i będzie go pielęgnować oraz chronić przed przesuszeniem nie tylko brodę, lecz także skórę, o którą cały czas należy dbać. Poza nakładaniem balsamów brodę należy również dokładnie myć, najlepiej szamponem do zarostu, i szczotkować. Regularne czesanie brody pobudzi krążenie w skórze i sprawi, że włoski będą szybciej rosły, a do tego oszczędzi Ci bolesnych splątań włosów. Poza tymi codziennymi zabiegami warto co jakiś czas zrobić sobie małe spa i wykonać bardziej skomplikowane i wymyślne procedury lub po prostu wybrać się na zabieg pielęgnacyjny do barbera. 

Odkąd zarost stał się na powrót modny, wielu facetów postanowiło go zapuścić, ale się poddało. To rzeczywiście nie taka prosta sprawa, jak się wydaje. Kiedy trzeba się golić codziennie, wydaje się, że broda rośnie w zawrotnym tempie, z kolei kiedy chce się ją zapuścić, nagle okazuje się, że wydłuża się zdecydowanie za wolno. Nie poddawaj się, bo ten okres przejściowy szybko mija, a wyrośnięta i przystrzyżona broda to dla mężczyzny jak makijaż. Zarost ukrywa drobne mankamenty w wyglądzie, a nawet w strukturze twarzy, jak na przykład drugi podbródek, wysunięta żuchwa albo bardzo miękki owal twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkrywanie sztuki pięknego pisania z wykorzystaniem tradycyjnego pióra wiecznego
Odkrywanie sztuki pięknego pisania z wykorzystaniem tradycyjnego pióra wiecznego
Zanurz się w fascynującym świecie rękopisów z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci odkryć piękno pisania przy użyciu pióro wieczne. Dowiedz się, jak ulepszyć swoje pismo i przemienić je w sztukę.
Jak wybrać idealny ekspres do kawy dla twojego domu?
Jak wybrać idealny ekspres do kawy dla twojego domu?
Porównanie najpopularniejszych ekspresów do kawy, omówienie różnych typów ekspresów, ich funkcji i wskazówki, jak wybrać ten odpowiedni dla Twojego domu.
Jak szybko znaleźć zatrudnienie? – skuteczne sposoby
Jak szybko znaleźć zatrudnienie? – skuteczne sposoby
Szukasz pracy? Oto skuteczne sposoby na szybkie znalezienie zatrudnienia!
Ostatnie wpisy