Projekt domu parterowego. W stylu klasycznym czy nowoczesnym?
Dom

Projekt domu parterowego. W stylu klasycznym czy nowoczesnym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy podejmiesz już decyzję o budowie domu, stajesz przed wieloma wyborami. Jednym z nich jest to, w jakim stylu chcesz wznieść swoje cztery kąty. Wybór nie jest prosty. Możesz postawić na projekt w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Czym się różnią?

Nowoczesna przestrzeń

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim prostymi bryłami utrzymanymi w stonowanych kolorach, zwykle są to prostokątne bądź kwadratowe bryły. Mamy tu do czynienia z dużymi przestrzeniami wypełnionymi światłem, wpadającym z wielu przeszkleń. Przeważnie utrzymane są w stylu minimalistycznym, więc są stworzone dla osób ceniących sobie prostotę, harmonię i ład.

Utrzymane w klasycznym stylu

To projekty skierowane w dużej mierze do tradycjonalistów. Ich dużą przewagą jest fakt, że niemal w każdej przestrzeni prezentują się świetnie. Charakteryzują się niejednorodnością. W planie domu w stylu klasycznym znajdziemy takie elementy jak ganki, wielopoziomowe, spadziste dachy, pomieszczenia na poddaszu. To rozwiązanie idealne dla osób, doceniających ponadczasowość i uniwersalizm.

Z zasady domy nowoczesne są bardziej energooszczędne i posiadają więcej nowych rozwiązań, zaś te w stylu klasycznym doskonale współgrają z niemal każdym otoczeniem, więc nie musisz się zastanawiać, czy dom pasuje wizualnie do pozostałych na tej samej ulicy. Jeśli chcesz podjąć ostateczną decyzję, warto pomyśleć, jak wyobrażasz sobie swój nowy dom oraz obejrzeć kilka realizacji domów w każdym ze stylów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pielęgnacja zarostu – o czym pamiętać?
Pielęgnacja zarostu – o czym pamiętać?
Piękny, gęsty zarost marzy się niejednemu facetowi. Niestety rzadko kiedy zdarza się tak, że broda rośnie sama, bez pielęgnacji, do […]
Czy depilacja laserowa jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdego?
Czy depilacja laserowa jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdego?
Dowiedz się, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie dobrą decyzją. Zebraliśmy specjalistyczne porady, które pozwolą Ci dokładnie zrozumieć, czy taka procedura jest dla Ciebie odpowiednia.
Jak wybrać odpowiedni kask dla bezpieczeństwa na stoku: przewodnik dla narciarzy i snowboardzistów
Jak wybrać odpowiedni kask dla bezpieczeństwa na stoku: przewodnik dla narciarzy i snowboardzistów
Odkryj nasz przewodnik, jak wybrać odpowiedni kask na stoku, aby cieszyć się bezpiecznym zjazdem na nartach czy snowboardzie. Bezpieczeństwo i komfort to nasz priorytet.
Ostatnie wpisy