Projekt domu parterowego. W stylu klasycznym czy nowoczesnym?
Dom

Projekt domu parterowego. W stylu klasycznym czy nowoczesnym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy podejmiesz już decyzję o budowie domu, stajesz przed wieloma wyborami. Jednym z nich jest to, w jakim stylu chcesz wznieść swoje cztery kąty. Wybór nie jest prosty. Możesz postawić na projekt w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Czym się różnią?

Nowoczesna przestrzeń

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim prostymi bryłami utrzymanymi w stonowanych kolorach, zwykle są to prostokątne bądź kwadratowe bryły. Mamy tu do czynienia z dużymi przestrzeniami wypełnionymi światłem, wpadającym z wielu przeszkleń. Przeważnie utrzymane są w stylu minimalistycznym, więc są stworzone dla osób ceniących sobie prostotę, harmonię i ład.

Utrzymane w klasycznym stylu

To projekty skierowane w dużej mierze do tradycjonalistów. Ich dużą przewagą jest fakt, że niemal w każdej przestrzeni prezentują się świetnie. Charakteryzują się niejednorodnością. W planie domu w stylu klasycznym znajdziemy takie elementy jak ganki, wielopoziomowe, spadziste dachy, pomieszczenia na poddaszu. To rozwiązanie idealne dla osób, doceniających ponadczasowość i uniwersalizm.

Z zasady domy nowoczesne są bardziej energooszczędne i posiadają więcej nowych rozwiązań, zaś te w stylu klasycznym doskonale współgrają z niemal każdym otoczeniem, więc nie musisz się zastanawiać, czy dom pasuje wizualnie do pozostałych na tej samej ulicy. Jeśli chcesz podjąć ostateczną decyzję, warto pomyśleć, jak wyobrażasz sobie swój nowy dom oraz obejrzeć kilka realizacji domów w każdym ze stylów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki model marki Porsche warto wypożyczyć?
Jaki model marki Porsche warto wypożyczyć?
Wynajem sportowego samochodu marki Porsche to marzenie wielu motoryzacyjnych entuzjastów. Sprawdź, jakie są kroki do wypożyczenia i jakie warunki należy spełnić.
Mobilny system CMMS – nowoczesne narzędzie do efektywnego utrzymania ruchu
Mobilny system CMMS – nowoczesne narzędzie do efektywnego utrzymania ruchu
Mobilny system CMMS (Computerized Maintenance Management System) to nowoczesne narzędzie, które pozwala na efektywne zarządzanie utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych. Dzięki wykorzystaniu mobilnych systemów CMMS, pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie ruchu mogą łatwo rejestrować i analizować dane, a także planować przeglądy i naprawy maszyn i urządzeń. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety stosowania mobilnego systemu CMMS.
Jak dobrać idealny podkład do Twojej cery?
Jak dobrać idealny podkład do Twojej cery?
Odkryj tajemnicę idealnego podkładu! Dowiedz się, jak dopasować go do swojej cery i zyskaj pewność siebie z promiennym wyglądem.
Ostatnie wpisy