Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu używanego?
Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu używanego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przy zakupie auta z drugiej ręki należy wykazać się szczególną wiedzą oraz opanowaniem. Podróż, oględziny i wreszcie jazda próbna mogą wywołać wiele emocji, które przysłonią widoczne wady, a nawet nie pozwolą się skupić na poszukiwaniu ukrytych mankamentów. Ważna jest również znajomość najczęstszych usterek w danym modelu samochodu. Często zdarza się, że model słynący z niezawodności posiada wyjątkowo wadliwą wersję silnika albo ogniska korozji pojawiają się w nietypowych miejscach. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze używanego samochodu.

Wsparcie profesjonalnego mechanika

Zakup używanego samochodu nie musi wiązać się z robieniem internetowej habilitacji z konstrukcji silnika i ognisk rdzy. Zabranie ze sobą zaufanego mechanika może okazać się najlepszym pomysłem w przypadku, gdy kupujący nie zna się lub nie ma czasu na zgłębianie newralgicznych punktów. Dobry mechanik samochodowy na pewno zgodzi się pomóc w oględzinach i podzieli się ekspercką wiedzą z perspektywy osoby regularnie naprawiającej rozważany model.

Kolejną zaletą sięgnięcia po pomoc mechanika jest jego perspektywa osoby postronnej. Dojeżdżając na miejsce oględzin, nie będzie czuć emocji związanych ze swoim potencjalnie przyszłym autem. Jest to więc gwarancja rzetelnej i wyważonej opinii przedstawionej na chłodno. Jest to szczególnie ważne przy ogłoszeniach, w których pojazd został specjalnie przygotowany pod jazdę próbną.

Przegląd w warsztacie samochodowym

Osoby, które nie zdecydowały się zabrać na oględziny mechanika, nie są kompletnie zdane na siebie. Warsztaty takie jak mechanika samochodowa w Tomaszowie Mazowieckim PHU Aspol pozwalają na sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem. Gdy kupujący dokona wstępnych oględzin i stwierdzi, że jest wciąż zainteresowany pojazdem, może wstąpić w trakcie jazdy próbnej do stacji OBT, aby specjalista dokonał dokładniejszego rozeznania. Taką diagnostykę można uznać za rozszerzone okresowe badanie techniczne.

Podczas przeglądu wykonywanego przed zakupem pojazdu sprawdzany jest unikalny numer VIN w międzynarodowych bazach danych, aby potwierdzić legalność i bezwypadkowość samochodu. Dodatkowo kontrolowany jest stan techniczny podwozia, układ hamulcowy, czy działanie silnika wraz z poziomem emisji spalin. Specjalistyczne urządzenia w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą dają pewność dokładnego poznania przeszłości pojazdu i ewentualnych usterek. Po tak dokładnym i profesjonalnym prześwietleniu można ze spokojem dokonać zakupu. Warto jednak pamiętać, że samochód używany będzie nosił znamiona eksploatacji, a diagnostyka czy wsparcie mechanika służą przede wszystkim stworzeniu pełniejszego obrazu historii pojazdu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zielona i czarna herbata wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak zielona i czarna herbata wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie?
Przekonaj się, jak ważny wpływ na nasz organizm mają zielona i czarna herbata. Omówienie ich szczególnych właściwości oraz efektów regularnego picia.
Jak wybrać idealne mokasyny na każdą okazję?
Jak wybrać idealne mokasyny na każdą okazję?
Poznaj kluczowe aspekty wyboru idealnych mokasynów na różne okazje. Odkryj uniwersalność i styl mokasynów oraz dowiedz się, jak dobrać je do swojej sylwetki i stylu ubioru.
Rola empatii w relacjach lekarz-pacjent – jak skutecznie zrozumieć potrzeby pacjenta?
Rola empatii w relacjach lekarz-pacjent – jak skutecznie zrozumieć potrzeby pacjenta?
Przyjrzyj się znaczeniu empatii w relacjach lekarz-pacjent, i dowiedz się, jak umiejętnie pojąć i odpowiedzieć na potrzeby pacjenta.
Ostatnie wpisy