Technologie motoryzacyjne, które w przyszłości staną się standardem
Technologie

Technologie motoryzacyjne, które w przyszłości staną się standardem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o nowym samochodzie i zastanawiasz się, jaki model najlepiej wybrać? Chcesz wiedzieć, jakie nowoczesne technologie wykorzystywane są w pojazdach już teraz lub planuje się ich wypuszczenie na rynek, a w przyszłości staną się standardem?

Zapoznaj się z naszym zestawieniem i przekonaj się, jakie wyposażenia i unowocześnienia będą miały pojazdy w przyszłości. Możliwe, że Ty również zdołasz się takim przejechać!

Samochód, który zwiększa bezpieczeństwo w trakcie wyprzedzania

Wyprzedzanie to jeden z manewrów na drodze, który wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Podczas jego wykonywania samochód znajduje się na pasie, na którym jadą samochody w przeciwnym kierunku. Obecnie jednak wiele nowych pojazdów ma wbudowane dwie kamery z przodu, dzięki którym łatwiej jest ocenić, czy jest to dobry moment na wyprzedzanie. To sprawia, że kierowcy mogą poczuć się nieco bezpieczniej na drodze.

Kluczyki, których nigdy nie zapomnisz i nie zgubisz

Większość samochodów ma tradycyjne kluczyki, które nie powalają wyglądem, a do tego bardzo łatwo je zgubić. Jednak obecnie coraz więcej producentów samochodów decyduje się na zmienienie wyglądu kluczyków i zastosowanie nowoczesnej technologii.

Już teraz istnieją pojazdy, w których nie trzeba wkładać kluczyka do stacyjki – wystarczy go przy sobie mieć. Mają one nietypowy wygląd, ponieważ przypominają mniejszy i cieńszy telefon komórkowy. Warto jednak wiedzieć, że rozpoczynają się projekty, w których kluczyk w ogóle nie będzie potrzebny, a znajdować się będzie w telefonie. Takie rozwiązanie pozwala na wygodę i większą swobodę.

Opony dostosowujące się do warunków atmosferycznych

Rynek oponiarski rozwija się wraz z motoryzacyjnym. Warto wiedzieć, że obecnie dostępne są opony, które doskonale radzą sobie na mokrej nawierzchni i sprawnie odprowadzają wodę, dzięki czemu zapewniają wysoką przyczepność do podłoża bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne.

Jednak w nowoczesnych samochodach dostępne są opony, dzięki którym bez trudu można zachować równowagę nawet jeśli dojdzie do przebicia gumy. Dodatkowo warto wiedzieć, że najwięksi producenci opon pracują nad stworzeniem modelu, który będzie komunikować się z podłożem i samochodem. Dzięki temu kierowca będzie powiadomiony, jeśli konieczna będzie wymiana lub kontrola.

Asystent w samochodzie

Obecnie coraz więcej samochodów ma swojego osobistego asystenta. Jeszcze do niedawna takie rozwiązanie były prezentowane jedynie na filmach, teraz niektórzy kierowcy mogą z niego skorzystać samodzielnie. Dzięki niemu można włączyć nawigację, sprawdzić stan techniczny samochodu i wiele innych. Zdaniem specjalistów już niedługo większość pojazdów będzie miało takiego asystenta, dzięki któremu komfort jazdy znacząco się zwiększy.

Łatwe parkowanie i szukanie miejsca

Masz problem z zaparkowaniem auta lub znalezieniem wolnego miejsca? Jazda po mieście jest dla Ciebie stresująca i nieprzyjemna? Wybierz dla siebie samochód z asystentem parkowania! Dzięki niemu znalezienie miejsca, w którym na pewno się zmieścisz, nigdy nie będzie problemem, a zaparkowanie i wyjechanie z miejsca parkingowego stanie się banalnie proste! Niebawem takie udogodnienia będą dostępne we wszystkich pojazdach.

Samochód, który sam się prowadzi

Samochód, który zawiezie Cię na miejsce bez Twojego udziału? Kierowca w samochodzie będzie mógł odpocząć i zrelaksować się w czasie jazdy? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Już teraz istnieją samochody, w których kierowca może pozwolić sobie na nieco więcej swobody. Oczywiście musi zajmować miejsce kierowcy i pilnować drogi, ale systemy wspomagające, jakie są zainstalowane w samochodzie, sprawiają, że jazda staje się czystą przyjemnością nawet na długiej trasie.

To jedynie te najpopularniejsze udogodnienia, jakie spotykane są w nowoczesnych samochodach. Warto jednak zaznaczyć, że jest ich o wiele więcej, a za kilka lat staną się tak powszechne, że niemal każdy kierowca będzie mógł z nich korzystać.

Zdj. główne: Serge Kutuzov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pielęgnacja zarostu – o czym pamiętać?
Pielęgnacja zarostu – o czym pamiętać?
Piękny, gęsty zarost marzy się niejednemu facetowi. Niestety rzadko kiedy zdarza się tak, że broda rośnie sama, bez pielęgnacji, do […]
Czy minimalistyczna aranżacja wnętrza jest dla każdego?
Czy minimalistyczna aranżacja wnętrza jest dla każdego?
Rozważasz minimalistyczną aranżację wnętrza, ale zastanawiasz się, czy jest odpowiednia dla Ciebie? Poznaj korzyści i wyzwania związane z tym stylem.
Szlifowanie soczewek – proces, technologia i znaczenie dla optyki profesjonalnej
Szlifowanie soczewek – proces, technologia i znaczenie dla optyki profesjonalnej
Odkryj zawiłości procesu szlifowania soczewek, dowiedz się o wykorzystywanej technologii oraz o tym, dlaczego jest to niezbędne dla optyki profesjonalnej.
Ostatnie wpisy